Prostytucja w Polsce

Kompedium wiedzy o prostytutkach

Znane modelki sprzedawane jako prostytutki

Jeden król i dwóch książąt z trzech różnych krajów świata arabskiego korzystali z usług seksualnych polskich modelek. Takie są między innymi ustalenia śledztwa wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej i Centralnego Biura Śledczego. Swoje ciała miały sprzedawać 63 kobiety: polskie modelki, fotomodelki, hostessy oraz piosenkarka. Wśród oskarżonych są też: Joanna B. - córka gwiazdora polskiej muzyki rockowej i jej matka. O sprawie pisaliśmy pierwszy raz w czerwcu zeszłego roku i ostatnio - na początku stycznia. Teraz ujawniamy kolejne fakty.

 
Był 16 marca 2008 roku. Muzyk i Córka Gwiazdora nie podejrzewali, że kobieta od pewnego czasu jest dyskretnie inwigilowana przez wrocławską policję. Kilkanaście miesięcy później Muzyk zezna w prokuraturze, że dzięki pośrednictwu Córki Gwiazdora uprawiał seks za pieniądze "co najmniej" z setką dziewczyn. 
 
Córka to znana w show biznesie osóbka. W grudniu wrocławska Prokuratura Apelacyjna oskarżyła ją o stręczycielstwo. Na ławie oskarżonych zasiądzie z pięcioma innymi kobietami, m.in. ze swoją matką. Obie panie prowadziły we Wrocławiu agencję modelek. W rzeczywistości, jak wynika z ustaleń śledztwa, był to luksusowy dom publiczny. 
 
Ale numerem jeden w tej sprawie jest bliżej nieznana fotomodelka ze Szczecina, Emilia. Piękna, intelinegntna, z zawodu pielęgniarka. 
 
 
Czytaj też: ruszył proces pięciu kobiet oskarżonych o czerpanie korzyści z prostytucji i wysyłanie modelek, jako luksusowych prostytutek 
 
Dziewczyny, które były namawiane do roli ekskluzywnych prostytutek, to modelki. Wcale nie początkujące. Jest też jedna znana piosenkarka, jedna próbująca swoich sił jako aktorka. Niektóre zeznały w prokuraturze, że czują się oszukane. Bo namówiono je do pracy za granicą jako hostessy, a na miejscu okazało się, że mają być prostytutkami. 
 
Są nowe fakty w sprawie opisywanej przez nas od lata ubiegłego roku historii kobiet oskarżonych o sprzedawanie polskich modelek jako luksusowych prostytutek najbogatszym ludziom świata. Mamy kopię tajemniczego "cennika". Miała go w swoim komputerze oskarżona o sutenerstwo Joanna B., córka znanego muzyka rockowego. Znaleźli go tam policjanci.
 
Modelki jako prostytutki
 
Cennik jest załącznikiem do tajemniczej umowy jaką Danuta B. - była żona gwiazdora muzyki rockowej i matka Joanny B. - podpisała z bizneswoman z Austrii. Z treści umowy wynika, ze bizneswoman ma podsyłać Danucie B. "modelki, tancerki i hostessy". A ta będzie szukać dla nich pracy. 
 
Treść "cennika" wskazuje, że może chodzić również o pracę w nocy. 
 
Cena zależy od czasu - jak rozumiemy spędzonego z modelką - oraz miejsca, w którym się to odbywa. Noc w Polsce kosztuje 3 tysiące złotych, dwa dni - 5 tysięcy, a weekend 7. W Europie za "noc" trzeba zapłacić 1,5 tys euro, a za każdą kolejną - tysiąc. 
Poza Europą - przypomnijmy, że polskie modelki wysyłane były i do północnej Afryki i do Azji (Dubaj, Singapur) - pierwsza noc kosztowała 2,5 tys dolarów, a każda następna - 2 tysiące.