Prostytucja w Polsce

Kompedium wiedzy o prostytutkach

Dziewczyny z ogłoszeń erotycznych mają problemy...

Prawie że co druga z nich w przeszłości próbowała odebrać sobie życie - wynika z badania przeprowadzonego poprzez uniwersytet w Porto. Pośród ankietowanych poprzez badaczy prostytutek żyjących w Portugalii aż 44 proc. przyznawało, że w przeszłości podejmowało próby samobójcze, w tym część z nich kilkakrotnie. - Oznacza to, że poziom występowania prób samobójczych jest w tym środowisku ponad 100 razy wyższy w porównaniu do ogółu społeczeństwa - odnotował psycholog Alexandre Teixeira, członek zespołu badawczego.  W Polsce nie mamy takich badań, bo nikt się nie troszczy o los kobiet, które zamieszczają swoje anonse erotyczne.

W Szczecinie dziewczyny dodające ogłoszenia towarzyskie i stojące przy drodze zrobiły protest.

 

dziewczyny z anonsów mają problemy

Zdaniem portugalskich uczonych, decydujący wpływ na wysoki poziom tendencji samobójczych pomiędzy prostytutek posiada przeważnie "skomplikowane otoczenie", w jakim żyją, a również przemoc domowa, jakiej w przeszłości doświadczyły. "Degradacja więzi rodzinnych, problemy inwestycyjne oraz dodatkowo przywiązanie do nałogów są czynnikami oddziałującymi na nasilenie skłonności samobójczych u prostytuujących się kobiet", stwierdził Alexandre Teixeira. Szacuje się, że w Portugalii prostytucją zajmuje się około 28 tys. kobiet.

Połowa z nich posiada obywatelstwo portugalskie; pozostałe pochodzą przede wszystkim z Brazylii, Rumunii, Bułgarii , a dodatkowo Nigerii.